پولیش سنگ و نانوساب _ کفسابی آفتاب

پولیش سنگ چیست ؟

پولیش سنگ یک ماده شیمیایی است که عملکردی مشابه واکس کفش دارد . یعنی سنگ را براق کرده و منافذ آن را پر می کند .

این ماده در دو نوع مایع و جامد ( جلای سنگ ) در بازار موجود است و برای تمام انواع کف ساختمان اعم از بتن ، اپوکسی ، سرامیک ، موزاییک و … قابل استفاده است .

هزینه پولیش سنگ نسبت به کفسابی پایین تر است اما کیفیت و دوام آن نیز کمتر از عملیات کفسابی است .

در واقع پولیش سنگ یک راه حل موقت برای درخشان کردن سنگ به کار برده شده در منازل است و اغلب برای قسمت هایی که کمتر در آنها ترددی صورت میگیرد ، استفاده می شود مانند سنگ اوپن .

در کل عملیات کفسابی نتیجه بهتری نسبت به پولیش دارد و هزینه آن به نسبت بازدهی، مقرون به صرفه است .

پولیش را می توانید برای تمام قسمت های منزل انجام دهید مانند دیوار ، کف ، نما و …

مراحل انجام پولیش سنگ :

با توجه به نوع ماده پولیشی که استفاده می کنید، مراحل کمی متفاوت است . ما هر دو را در این قسمت توضیح می دهیم .

۱ – ابتدا سنگ مورد نطر را از هر گونه لکه ، جرم ، آلودگی ، پستی و بلندی و … پاک می کنیم . می توانید این کار را با محلول جوهر نمک رقیق شده انجام دهید تا آسیبی به سنگ نرسد .

همچنین می توانید از سایر شوینده های مخصوص برای این کار استفاده کنید .

توجه داشته باشید که کوچکترین لکه و آلودگی ای نباید روی سنگ وجود داشته یاشد زیرا باعث می شود نتیجه نهایی کیفیت مطلوب را نداشته باشد .

سپس سطح سنگ را کاملا خشک می کنیم تا اثری از نم و رطوبت روی آن باقی نماند .

۲ – اگر از ماده پولیش مایع استفاده می کنید باید آن را در مخزن دستگاه پالیشینگ بریزید و سطح مورد نظر را به مایع پولیش آغشته کنید تا تمام منافذ آن پر شود .

اگر از نوع جامد یا اصطلاحا جلای سنگ استفاده می کنید ، باید مقداری از آن را روی سنگ بریزید و سپس با تی حوله ای تمام سطح سنگ را به آن آغشته کنید و همه منافذ را پر کنید .

ترجیحا سنگ را به قسمت های کوچک ( ۱متر در ۱متر ) تقسیم کنید تا مواد پولیش خشک نشود و بتوانید به موقع تمام سطح را پولیش بزنید .

۳ – اجازه دهید ماده پولیش خشک شود سپس با استفاده از دستگاه کفسابی و با فرچه نرم و مخصوص (بدون آب ) کل سطح را ساب بزنید تا کاملا براق شود و مواد پولیش از روی آن پاک شود .

۴ – در انتها ضایعات پولیش را جمع می کنیم و سطح سنگ را با دستمال تمیز می کنیم .